Zhodnocení prvních měsíců

 

jak vaření polévek, tak sběru potravin.

poslední aktualizace : 22.5.2014; ZS

 

Projekt potravinové pomoci v datech a číslech

leden – květen 2014

 

8. ledna: jsme uvařili první polévku

13. ledna: jsme s projektem seznámili seniorátní mládež na Báječném bálu a získali velkorysý příspěvek ze sbírky, která proběhla tamtéž

25. ledna: jsme odevzdali první sbírku potravin Potravinové Bance Praha: „Vaše aktivita nám moc pomáhá, různorodost darovaných potravin z vašich sborů je pro naše klienty skvělým zpestřením jinak jednotvárné stravy, kterou dostávají od nás (rýže, těstoviny, polévky v sáčku), moc si vašich aktivit vážíme a děkujeme za ně,“ píše 19. května Věra Doušová, předsedkyně PBP

7. května: jsme přešli z vaření polévek na mazání chlebů a vaření čaje, což je pro mnoho z nás snazší na realizaci a také zajímavější z hlediska zapojení členů sboru. Mazání chlebů zvládnou zkušené kuchařky, malé děti i všechny ostatní generace.

 

K dnešnímu dni se do projektu zapojilo nebo své zapojení již nahlásilo úctyhodných 18 sborů tzn. více než polovina z celého seniorátu a vybralo se 18 570 Kč. Za což patří členům a přátelům jednotlivých sborů velký dík!

 

Velká část potravinové pomoci se zatím odehrává v Praze a v této souvislosti cítím dluh vůči sborům mimopražským. Proto bych Vás ráda požádala o jakékoli podněty na téma potravinová pomoc ve Vaší obci/městečku/městě (platí samozřejmě i pro Prahu, nebráníme se žádným inovacím/nápadům na vylepšení). Zcela specifickou částí pomoci je samotný výdej na Hl. nádraží. Chtěli bychom vás proto požádat, abyste se zamysleli nad svými časovými možnostmi. A ozvali se, pokud se mezi vámi, v mládeži vašeho sboru nebo např. obětavými seniory najdou tací, kteří jednou za čas budou ochotni 2-3 hodiny ve středu v podvečer věnovat transportu a výdeji chlebů a čaje na zavedeném místě.

Magdaléna Marešová